تأثیر پوشش اسلامی بر نوع پوشش زنان اروپایی

تأثیر پوشش اسلامی بر نوع پوشش زنان اروپایی

به گزارش Islam Online، زنان مسلمان در اروپا نوع پوشش خود را براساس موازین دین اسلام برمی گزینند، امّا نکته جالب توجه این است که این نوع پوشش بر روی سبک پوشش دیگر زنان اروپایی نیز تأثیر گذاشته است.

حتّی در کشوری مانند فرانسه که حجاب را در مدارس و دانشگاه ها ممنوع کرده است، زنان محدودیتی برای استفاده از مد اسلامی در پوشش خود ندارند. بسیاری از تولیدکنندگان و فروشگاه های لباس در پاریس و شهرهای دیگر اروپا از جمله شرکت مشهور هنس و موریتز در سوئد، در تولید و عرضه لباس های خود از طرح های اسلامی استفاده می کنند.

ماهیکا که یک مسلمان 24 ساله و مقیم شهر پاریس است، در این باره می گوید: در حال حاضر بسیاری از تولیدکنندگان و فروشگاه های لباس در پاریس و شهرهای دیگر اروپا  از جمله شرکت مشهور هنس و موریتز در سوئد، در تولید و عرضه لباس های خود از طرح های اسلامی استفاده می کنند.

اسگازی گروم یکی از فروشندگان لباس در اروپا که در فروشگاهش لباس و روسری های با رنگ روشن به چشم می خورد، می گوید: در سال جاری لباس های منجوق دوزی شده طرح اسلامی در بین لباس های دیگر از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده اند. در حال حاضر نسل زنان جوان مسلمان در اروپا با نوع پوشش خود که ترکیبی از یک پیراهن بلند و شلوار و بلوز زنانه است، بر روی صنعت تولید لباس در اروپا تأثیر عمیقی گذاشته اند.

سوزانا کاوالی مسئول توسعه محصولات شرکت ایتالیایی القدس می گوید:

فقط مسلمانان نیستند که از لباس های تولیدی این شرکت استفاده می کنند، بلکه    لباس های تولیدی ما در بین غیر مسلمان نیز محبوبیت دارد. شرکت ایتالیایی القدس لباس هایی را برای راحتی مسلمانان در هنگام نماز خواندن تولید می کند که این لباس ها به دلیل راحت بودن مورد توجه غیر مسلمانان نیز قرار گرفته است. بسیاری از زنان مسلمان که به اروپا مهاجرت کرده اند، با ورود به اروپا فرهنگ این قاره را تحت تأثیر قرار داده اند.

بشره سید، مسلمان 20 ساله که در روتردام هلند زندگی می کند، از زندگی در هلند به دلیل این که در این کشور محدودیتی برای نوع پوشش وجود ندارد، راضی است. وی می گوید: شما    می توانید در این شهر هر نوع پوششی را مشاهده کنید. وی با تأکید بر این عقیده خود که مد و مذهب باید در کنار یکدیگر رشد کنند، می گوید: در واقع در این جا به دلیل تأثیری که  پوشش اسلامی بر روی نوع پوشش اروپاییان گذاشته است، هیچ محدودیتی برای لباس پوشیدن زنان مسلمان وجود ندارد.

بشره به همراه پنج نفر از دوستان خود از ماه آوریل  مجله ای را با موضوع مد و لباس در هلند به زبان های هلندی، فرانسوی و انگلیسی منتشر می کنند. موضوع این مجله انواع مدهای مورد علاقه زنان مسلمان است. این افراد همچنین نمایشگاه مد و پوشش اسلامی را در شهر روتردام برگزار کردند، که در آن لباس هایی با سبک پوشش اسلامی به نمایش گذاشته شد.

/ 0 نظر / 105 بازدید